Dodano: 2023-01-08, Kolędnicy Misyjni

Kolędnicy misyjni to przedsięwzięcie, które w naszej parafii realizowane jest od wielu lat. To małe grupy dziecięce lub młodzieżowe, które w okresie Bożego Narodzenia odwiedzają parafian w ich domach i mieszkaniach. Kolędnicy ubrani są w stroje nawiązujące do postaci z betlejemskiego żłóbka oraz do mieszkańców krajów misyjnych. Przychodzą oni z życzeniami bożonarodzeniowym, a jednocześnie wykonują scenkę, w której uświadamiają otwierającym domy, że Jezus przyszedł na świat dla wszystkich ludzi.

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedsięwzięciu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pod nazwą „Kolędnicy Misyjni”. Tym razem pośpieszono z pomocą mieszkańcom Papui – Nowej Gwinei. Podczas Pasterki grupa kolędników misyjnych otrzymała uroczyste błogosławieństwo od Księdza Proboszcza.

Nasze kolędowanie rozpoczęliśmy tuż po świętach Bożego Narodzenia i z misyjnym przesłaniem udaliśmy do mieszkańców Rostarzewa i Głodna. Kolędowaliśmy 8 grupami przez cztery dni. Tym razem pogoda dopisała, nie było śniegu i było ciepło. Mieszkańcy, których odwiedziliśmy byli dla nas życzliwi, chętnie przyjmowali kolędników i hojnie obdarowywali słodkościami i ofiarami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i rodzinom które nas przyjęły, a także rodzicom kolędników misyjnych za ich nieocenioną pomoc. Cieszymy się, że po przerwie spowodowaną pandemią mogliśmy ponownie kolędować i zrobić coś dobrego dla innych.

Anna Wójcik

Marka, Wiktoryny, Zenona