Dodano: 2023-01-08, Misyjny Dzień Dzieci w Poznaniu

Zwieńczeniem trudu naszego kolędowania było wspólne świętowanie podczas Misyjnego Dnia Dzieci, które w tym roku odbyło się 7 stycznia w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu. Z naszej szkoły wyruszyła trzydziestoosobowa grupa wraz z opiekunami.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. bpa Jana Glapiaka. Następnie był czas na poczęstunek i wspólną zabawę. Uczniowie naszej szkoły przeżyli ten dzień wyjątkowo radośnie. Z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyli w tańcach i wspólnym śpiewaniu kolęd. Mieliśmy również możliwość porozmawiana z ks. Krzysztofem Stachowiakiem, który jest misjonarzem i na co dzień pracuje w Papui Nowej Gwinei. Dowiedzieliśmy się wiele o tym kraju i pracy misjonarza.

Cieszymy się, że wspólnymi siłami mogliśmy choć trochę pomóc dzieciom tam mieszkającym i sprawić, by na ich twarzach pojawił się uśmiech. Misje również wsparliśmy kupując losy, pamiątki i instrumenty muzyczne pochodzące z krajów misyjnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne nasze kolędowanie i Misyjny Dzień Dzieci.

Anna Wójcik

Bony, Horacji, Jerzego