Dodano: 2023-03-19, Mały Miś w świecie wielkiej literatury - Zdrowe nawyki

W ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" realizowaliśmy moduł - Zdrowie nawyki. Podczas zajęć poznaliśmy znaczenie słowa "nawyk", rozmawialiśmy jakie można mieć nawyki oraz że nie wszystkie nawyki są dobre. Przypomnieliśmy sobie co należy robić, żeby być zdrowym oraz segregowaliśmy obrazki z jedzeniem, dzieląc je na zdrowe i niezdrowe.

Dzieci z grupy Misie i Tygryski wykonany owocowe szaszłyki, a Tygryski dodatkowo nauczyły się jak z pomocą osoby dorosłej można zrobić zdrowy sok.

Również podczas podwieczorków przedszkolaki miały okazję do zrobienia swoich zdrowych kanapek. Na podsumowanie tematyki o zdrowiu wykonaliśmy pracę plastyczną pt. Zdrowe talerzyki.

Joanna Chwałkowska

Alfa, Leonii, Tytusa