Dodano: 2023-05-30, Mały Miś w świecie wielkiej literatury - Pamiętnik

Przedszkolaki realizowały ostatni moduł projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury - Pamiętnik. Celem tego modułu było zwrócenie uwagi na korzyści, jakie dzieci odnoszą dzięki uczestnictwu w życiu grupy przedszkolnej. W ramach modułu zostały zrealizowane różne zabawy dydaktyczne. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest kronika, pamiętnik.

Podczas zajęć oglądaliśmy przyniesione przez nauczyciela pamiętniki, fotografie, kronikę oraz fotoksiążki. Następnie wspominaliśmy jakie wykonywaliśmy zadania w ramach całego projektu i stworzyliśmy samodzielnie swój Pamiętnik Przedszkolaków. Dzieci wycinały zdjęcia, segregowały, przygotowywały ozdoby, a następnie podzieleni na grupy projektowaliśmy strona po stronie nasz pamiętnik.

Kartki zostały połączone i mogliśmy oglądać nasz pamiętnik, który dał nam możliwość refleksji i przywołania pięknych wspomnień.

Joanna Chwałkowska

Jarosława, Marka, Wiki