Dodano: 2019-10-06, 2 Bitwa rozegrana

Uczniowie klasy 3 B od początku nowego roku szkolnego uczestniczą w projekcie edukacyjnym Ortograficzna wyprawa. Wraz z partnerami z 21 szkół z terenu całej Polski rozwiązuja przeróżne zadania z kuferków ortograficznych. We wrześniu udało im się zapoznac z zawartością dwóch kuferków, którym przypisana została znajomość prawideł pisowni Wielką litera oraz znajomość pisowni wyrazów z Ó i U. Po rozwiązaniu zadań z kuferka każdego z partnerów projektowych czeka Bitwa, a z nią wypełnienie zadania. Pierwsza bitwa za nami: najpierw uczniowie pisali i wysyłali listy do parnerów projektu. Drugą bitwę właśnie zakończyliśmy. Stworzyliśmy komiksy z przygoadami Próżniaka i Otwartusia. Zapraszamy do oglądania :)

Przystępujemy do bitwy

Dzieci listy piszą