Dodano: 2019-10-06, Celebrujemy Code Week 2019

Co to jest Code Week?

Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania  od  najlepszej  strony,  zachęcanie  do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca... można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, niezależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach.

W tym roku nasza szkoła po raz drugi przystępuje do celebrowania tego święta. My także stajemy się częścią europejskiej społeczności.

Uczniowie poznają historię Code Week a także:

• dowiedzą się, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego; ·
  • rozwijać będą logiczne, algorytmiczne myślenie;·
  • rozwijanie umiejętność pracy w zespołach;
  • upowszechniać będziemy europejska inicjatywę, jaką jest Code Week.

Agnieszki, Amalii, Czecha