Dodano: 2020-01-09, Zajęcia u Motylków

Przedszkolaki z grupy Motylki uwielbiają zajęcia z wykorzystaniem tacek i kaszy manny. Po rozsypaniu cienkiej warstwy kaszy, tacka staje się ”tabliczką” do rysowania na niej palcem: liter, cyfr, figur geometrycznych, kształtów oraz obrazków. Wystarczy tylko lekko potrząsnąć tacką i ponownie pojawia się pusta „tabliczka”, gotowa do rysowania oraz pisania. W ten sposób podczas zajęć dzieci doskonalą swoje umiejętności w płynnym pisaniu poznanych liter i cyfr, a także doskonalą sprawność manualną. Pod koniec zajęć dzieci mają czas na realizację autorskich pomysłów.

J. Wójcik

Agnieszki, Amalii, Czecha