Dodano: 2021-03-01, Przygoda niejedno ma imię! Pamiętajmy o wielkim polskim podróżniku Aleksandrze Dobie

Jeśli lubicie marzyć o ciekawych podróżach z przygodami – to polecam książki Łukasza Wierzbickiego. Są to prawdziwe historie dla młodszych i starszych czytelników.

Zaproponowane poniżej książki znajdują się w naszej bibliotece szkolnej.
Zachęcam do wypożyczeń.
W celu wypożyczenia książki proszę tylko napisać wiadomość w librusie. (Odbiorca: Joanna Buczkowska).

Szczególną uwagę chciałabym poświęcić książce Ocean to pikuś.

Bohater zabiera nas w zuchwały rejs przez Atlantyk. To opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

Niestety 22 lutego, kilka dni temu, Aleksander Doba zmarł. Zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro spełniając swoje marzenia. 74-letni Doba był jednym z najbardziej znanych polskich podróżników. Wielką pasją Doby było kajakarstwo. Jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z jednego kontynentu na drugi, korzystając tylko z siły mięśni. Sztuki tej dokonał trzykrotnie. Jego niebywałe sukcesy komentowano na całym świecie.

Kilka słów o książce...

Polecam również inne książki Łukasza Wierzbickiego.

Są one dostępne w naszej bibliotece szkolnej.

Łukasz Wierzbicki zadebiutował jako autor w 2008 roku.

Jego Afryka Kazika to wersja przygód Kazimierza Nowaka przeznaczona dla dzieci. Powieść inspiruje do rozmyślań o dalekich krajach, podróżowaniu oraz traktowaniu ludzi i świata.

Opublikowaną rok później powieść Dziadek i niedźwiadek poświęcił losom niedźwiedzia Wojtka i jego kompanom z Armii Andersa. Pracę nad nią wspierał osobiście profesor Wojciech Narębski, żołnierz 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii.

Zredagował i opracował archiwalne pamiętniki Haliny Korolec-Bujakowskiej z podróży motocyklowej do Chin. Wydał je w książce Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju 1934-1936. Wyprawę tę opisał także w powieści przygodowej dla dzieci zatytułowanej Machiną przez Chiny.

W powieści przygodowej Ocean to pikuś opowiedział o transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby.

Wszelkich informacji dotyczących wypożyczeń  i informacji o książkach dostępnych w naszej bibliotece szkolnej chętnie udzielę poprzez wiadomości w librusie.

Joanna Buczkowska

źródło: