Dodano: 2021-06-17, Steps for the climate

„Seps for the climate” to międzynarodowy projekt skierowany dla uczniów w wieku 7-11 lat, który realizowali w drugim pólroczu roku szkolnego uczniowie klasy 1b. Wzięło w nim udział 19 partnerów z Polski, Turcji i Gruzji. Współpracę rozpoczęliśmy 1 lutego a zakończyliśmy 2 czerwca 2021 roku. Głównym celem projektu było uświadomienie uczniom, jak działalność człowieka wpływa na zmiany klimatyczne. Chcieliśmy pokazać dzieciom jakie kroki muszą podjęć, aby temu przeciwdziałać. Chcieliśmy też wywołać zmiany w ich zachowaniu i nawykach rodziców. Dzieci muszą wiedzieć ,że nawet najmniejszy krok w walce ze zmianami klimatycznymi jest bardzo ważny. Marzymy o pokoleniu, które chroni środowisko i dba o przyszłość planety.

W ramach projektu uczniowie poznali pojęcia : ekologia, recykling, zero waste, smog. Tworzyli piękne plakaty, komiksy, e-booki, nagrywali wypowiedzi, pisali historyjki o zmianach klimatycznych, tworzyli prace plastyczne i techniczne, animacje internetowe, recytacje oraz filmiki.  Stali się aktywnymi obrońcami natury- segregowali i ograniczali liczbę śmieci, zbudowali domy dla zapylaczy, hodowali rośliny.

Byli twórcami: Ukrytego skarbu, apelu Ograniczajmy liczbę śmieci, Przyjaciół Ziemi. Aktywnie działali z okazji Dnia Ziemi, Dnia Wody, Godziny dla Ziemi.  Stworzyli m.in. ekologiczne stroje z odzysku, doniczki, instrumenty, makiety i rzeźby z  materiałów do recyklingu,  opracowywali materiały w zespołach międzynarodowych.

Iwona Pawłowska

Więcej na teamt projektu