Dodano: 2021-11-22, 50 lat budynku naszej szkoły! Podsumowanie jubileuszu

W miniony piątek pani dyrektor Aldona Bobińska podsumowała działania, które przez ostatnie pół roku wpisały się w obchody 50-lecia budynku naszej szkoły.

Zaczęliśmy symbolicznie w lipcu – od otwarcia nowej sali gimnastycznej wybudowanej ze środków Gminy Rakoniewice. Natomiast we wrześniu odbył się zjazd rocznika 1971, czyli dzisiejszych pięćdziesięciolatków.

W ramach obchodów powstała wystawa kronik, zdjęć, prac, które szkoła miała w swoim archiwum i które przynieśli nauczyciele, i pracownicy szkoły. Powróciliśmy do dzieciństwa tworząc tablicę z fotografiami nauczycieli z czasów szkolnych i przedszkolnych. W ramach obchodów jubileuszu zorganizowanych zostało kilka konkursów: na projekt liczby 50, na rymowankę o szkole, konkurs wiedzy o jubilatce, pokaz mody z tamtych lat. A na lekcjach wf-u dzieci nauczyły się tańczyć Jerusalemę. Powstał folder oraz torba z okolicznościowym logo.

Piątkowe podsumowanie zakończyło wykonanie dawnego hymnu naszej szkoły "Miejmy serca szeroko otwarte".

Wszystkie działania uświadomiły nam, jak wiele historii za nami oraz jak dużo my sami możemy zrobić zapisując kolejne jej karty.

Alfa, Leonii, Tytusa