Dodano: 2022-09-30, Europejski Dzień Języków Obcych 2022

W naszej szkole 26 września 2022 r. był dniem,  w którym świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków zorganizowany został szkolny konkurs dla uczniów klas IV-VIII. Plakaty, gazetki i dekoracje zdobiły klasy naszej szkoły, tworząc piękną wystawę prac, promujących różnorodność językową i kulturową Europy. Przedstawiciele poszczególnych klas brali udział w quizie językowym oraz rozwiązywali zadania, które zostały ukryte w różnych miejscach naszej szkoły. Zmagania językowe wygrała klasa VIA,  pokonując tym samym uczniów klasy VIIIA (II miejsce) oraz klasy VIIIB (III miejsce). Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie nauki języków obcych wśród młodych ludzi i uświadomienie im korzyści płynących ze znajomości języków.

Anna Fórmaniak

Marka, Wiktoryny, Zenona