Dodano: 2023-12-30, Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w tym roku również odbył się konkurs świąteczny. Niewątpliwie inspiracją tegorocznego konkursu był św. Franciszek z Asyżu, który 24 grudnia 1223 roku zorganizował w Greccio pierwszą na świecie żywą szopkę. Pamiętając co wydarzyło się 800 lat temu, postanowiliśmy ogłosić konkurs na szopkę bożonarodzeniową.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością, wyobraźnią i artystycznymi umiejętnościami. Piękne szopki dekorowały korytarz szkolny, wprowadzały świąteczny klimat i budziły zachwyt całej społeczności szkolnej. Oczywiście bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Wszystkie szopki były bardzo ładne i starannie wykonane, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

Autorzy kilku prac zasłużyli na wyjątkowe uznanie, ponieważ postanowili oddać swoje szopki na cele charytatywne. Dziękujemy również rodzicom, którzy ufundowali nagrody.

Postanowienie Komisji Konkursowej:

I miejsce: Cąkała Zuzanna i Horowska Lena