Ocalimy Świat

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ekoprogramu z charakterem OCALIMY ŚWIAT. Program OŚ jest skierowany do uczniów szkół podstawowych.
Program OCALIMY ŚWIAT (OŚ) powstał we współpracy z Partnerem Merytorycznym WWF Polska oraz Partnerami Strategicznymi: ING Bankiem Śląskim S.A. i Visa. Patronat Honorowy nad Programem objęły: Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Biblioteka Narodowa.

Topniejące lodowce, wycinki lasów tropikalnych, tornada i powodzie, pożary, susze, a także katastrofy ekologiczne w naszym kraju – to coraz częstsze przekazy i obrazy w mediach. Dzieci i młodzież też niepokoją się o przyszłość i chcą ratować życie na Ziemi.

Dlatego powstał program edukacyjny OCALIMY ŚWIAT (OŚ) – ekoprogram z charakterem. Z charakterem, bo kryzys ekologiczny jest skutkiem głębokiego kryzysu moralnego i jego zażegnanie wymagać będzie gruntownej zmiany naszych postaw i zachowań.

Razem będziemy podejmować działania w naszych domach, w naszej szkole, w naszej miejscowości. Każdy mały czyn to początek dobrej drogi, by chronić NASZ ŚWIAT .

koordynator I.Pawłowska

Wydrukuj tekst...