Dodano: 2024-01-30, KONCERT MUZYCZNY – GRAJĄCE RURY, PIŁY I PATELNIE

We wtorek, dnia 30.01.2024r. uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli w drugim w bieżącym roku szkolnym koncercie Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” z Zielonej Góry.  To spotkanie z muzyką było bardzo wyjątkowe, bowiem artyści: Pan Mateusz Urbański, Pan Maciej Paszak i Pan Szymon Rauhut zaprezentowali zebranym niecodzienne instrumenty. Strój artystów oraz tytuł koncertów „Grające rury, piły i patelnie” najlepiej uzasadniają niezwykłość tego koncertu. Prowadzący koncert – Pan Mateusz Urbański opowiedział dzieciom o tym, w jaki sposób wykonać instrumenty muzyczne z rur PCV (flety, piszczałki, fletnię pana, didgeridoo, dudy), gitarę z patelni lub szpadla, butelkofon. Podczas spotkania uczestników koncertu zachwyciły przepiękne utwory, w tym hity muzyki rozrywkowej, wykonane na tych właśnie instrumentach.  Koncert był niesamowity!

Kornela, Lizy, Stanisława