Dodano: 2024-02-09, Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek, dnia 09.02.2024r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.  W konkursie wzięło udział 48 uczniów Szkoły Podstawowej, w tym 14 uczniów klas I-IV (grupa I) i 34 uczniów klas V-VIII (grupa II). Uczestnicy rozwiązywali test online przygotowany przez organizatorów konkursu, który dostosowano do wieku uczestników. Pytania konkursowe dotyczyły historii straży, wymogów bezpieczeństwa pożarowego oraz wiadomości z zakresu pomocy przedmedycznej.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, którą tworzyli:

Prezes Zarządu MGZOSP RP w Rakoniewicach – druh  Stanisław Lenart

Komendant Gminny ZOSP RP w Rakoniewicach – druh Jarosław Haraszczak

Naczelnik OSP Rostarzewo – druh  Piotr Stanek

Sekretarz OSP Rostarzewo – druh Mateusz Wieczorek

Członek Zarządu OSP Rostarzewo – druh Mariusz Stachowiak

Członek OSP Rostarzewo – druh Wiktor Wielgosz

oraz nauczyciele naszej szkoły – Pani  Beata Dziwis oraz Pan Mateusz Radajewski.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji do etapu gminnego zakwalifikowali się uczniowie:

GRUPA WIEKOWA „I” - kl. I-IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. Jakub Kardzis
  2. Karol Szczepaniak
  3. Daniel Dulat

GRUPA WIEKOWA „II” – KLASY V-VIII  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. Fabian Jąder
  2. Filip Jąder
  3. Kacper Umiński

Wyróżnieni uczniowie – zwycięzcy etapu szkolnego turnieju będą reprezentować Zespół Przedszkolno – Szkolny w Rostarzewie na etapie gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się dnia 07.03.2024r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Łąkiem.

Pomocą w przygotowaniu się uczniów do tego etapu konkursu służą druhowie naszej OSP, którzy zapraszają na szkolenia do Remizy w dniach 20.02.2024, 23.02.2024, 27.02.2024, 01.03.2024, 05.03.2024, godz. 18.00.

W ramach działań związanych z organizacją eliminacji szkolnych TWP, uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne na konkurs pt. „Wojtek strażakiem jest…”. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

- Gabriela Weiss

- Martyna Kisielewicz

- Hanna Gracz

-  Sonia Janowicz

- Zuzanna Reiman

-  Bartosz Kisielewicz.

Gratulujemy uczestnikom konkursów posiadanej wiedzy oraz umiejętności plastycznych. Zwycięzcom  eliminacji szkolnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej życzymy powodzenia na etapie gminnym OTWP!

Beata Dziwis

Kornela, Lizy, Stanisława