Dodano: 2024-02-27, Wycieczka Pirat Pizza - Misie

Z okazji obchodzonego w lutym Dnia Pizzy został zorganizowany wyjazd do „Pizzerii Pirat” w Grodzisku Wielkopolskim. Wycieczka miała na celu zapoznanie dzieci z zawodem kucharza oraz wyglądem, wyposażeniem pizzerii, a także sposobem przygotowania pizzy.

Przedszkolaki z grupy Misie dnia 26 lutego 2024 r. uczestniczyły w warsztatach kulinarnych podczas, których każdy zrobił swoją pizzę. Dzieci ugniatały ciasto, nakładały sos i swoje ulubione dodatki. Sprawiło im to ogrom radości. Po upieczeniu mogły skosztować swojego wypieku popijając lemoniadę. Została też przeprowadzona pogadanka na temat urządzeń elektrycznych i bezpieczeństwa w domu. Na końcu każdy otrzymały pamiątkowy dyplom i zostały mianowany na pirata przez Szefa kuchni.

Serdecznie dziękujemy Pizzerii Pirat w Grodzisku Wielkopolskim za bardzo miłe przyjęcie i zorganizowanie wspaniałych warsztatów! Myślę, że na pewno jeszcze tam wrócimy ze swoimi rodzinami!

Joanna Wieczorek

Joanna Chwałkowska