Dodano: 2024-03-21, KONKURS – „KANGUR MATEMATYCZNY” - 21.03.2024

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny  „Kangur” od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych matematyków Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Żegockiego w ZPS w Rostarzewie. W czwartek, dnia 21.03.2024r. rekordowa, bo licząca 55 osób grupa uczniów wzięła udział w XXXIII edycji „Kangura” pisząc test dostosowany do swojej grupy wiekowej:

- test w kategorii „Żaczek” – 9 uczniów klasy II,

- test w kategorii „Maluch” – 25 uczniów klas III-IV,

- test w kategorii „Beniamin” – 17 uczniów klas V-VI,

- test w kategorii „Kadet” – 4 uczniów klasy VII.

Konkurs „Kangur” daje naszym uczniom okazję przeżycia pięknego spotkania z matematyką, stwarza możliwość praktycznego sprawdzenia posiadanej wiedzy oraz logicznego myślenia. Jest to wyjątkowa, najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie, bowiem wszyscy uczniowie tego samego dnia rozwiązują te same zadania matematyczne właściwe dla danej grupy wiekowej.  Jak co roku, uczestnicy konkursu otrzymali zabawkę edukacyjną, którą jest „Chiński Tangram Kangura”.

Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy zaangażowania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Beata Dziwis

Sergiusza, Teofila, Zyty