Dodano: 2024-04-08, TURYSTYCZNIE I EKOLOGICZNIE - SPRZĄTAMY LAS

W sobotę, dnia 06.04.2024r., grupa 24 uczniów klas IV-VII naszej szkoły przyjęła zaproszenie udziału w rajdzie połączonym z akcją SPRZĄTANIA LASU. Do miejsca docelowego, którym była polana przy punkcie czerpania wody,  16 uczniów udało się pieszo, natomiast osoby posiadający kartę rowerową odbyły podróż na rowerach. Uczniom towarzyszyli nauczyciele: Pani M.Chuchla, Pani B.Dziwis, Pani M.Skrzypczak oraz Pani A.Wójcik. Rajd połączony z akcją „Sprzątania lasu” odbywał się we współpracy z Nadleśnictwem Grodzisk Wlkp., które reprezentowali Pan Tomasz Kałek oraz Pan Jarosław Kalek oraz osobami prowadzącymi działania ekologiczne na naszym terenie: Panią Nataszą, Panem Adrianem i Panem Mateuszem. Uczniowie udając się na miejsce spotkania sprzątali tereny leśne oraz wykonywali zadania gry terenowej, jaką są podchody. Po dotarciu na miejsce rowerzyści podzieleni na dwie grupy zebrali śmieci w okolicznym lesie oraz wysłuchali ciekawostek na temat fauny i flory terenu. Na uczestników rajdu, w punkcie czerpania wody czekały:  ognisko, upominki przygotowane przez Nadleśnictwo Grodzisk oraz zajęcia strzelania z łuku. W wolnych chwilach dzieci budowały szałasy.  Słoneczna pogoda, dobry humor, piękne widoki  sprzyjały wspaniałej zabawie połączonej z piękną ideą dbania o środowisko przyrodnicze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację tego rajdu oraz akcji SPRZĄTANIA LASU.

B.Dziwis

Hugona, Piotra, Roberty