2023-11-26, Projekt ESSA Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Projekt "ESSA! Znajdź bezpieczną PRZYSTAŃ w Gdyni. Również online!" realizowany przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg oraz Stowarzyszenie In gremio jest dostęny dla wszystkich szkól zgromadzonych w projekcie Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo.

Zapraszamy i zachęcamy do posłuchania i obejrzenia kolejnych odcinków, bo warto!

2023-11-26, Leśna wizyta

W poniedziałek 20 listopada uczniowie klasy 1b wybrali się z leśną wizytą do Ośrodka Edukacji Leśnej "Zaskroniec" w Koczurach, należacego do Nadleśnictwa Włoszakowice. Od początku roku szkolnego uczniowie realizują międzynarodowy edukacyjny projekt eTwinning "Autumn tree". Wycieczka do lasu była więc podsumowaniem ich wiadomości dotyczących różnych drzew oraz mieszkańców  drzewostanu.

2023-11-26, Pasowanie na czytelnika

9 listopada pani bibliotekarka Magdalena Antkowiak wprowadziła pierwszaki z klasy 1b w świat literatury pięknej i zapoznała je z zasadami korzystania z biblioteki. Mali adepci czytania zostali pasowani na czytelnika. Dzieci poznały zasady panujące w bibliotece. Dowedziały się  w jaki sposób wypożycza się książki. Kandydaci na czytelników wypowiadali się, jak należy obchodzić się z książkami.

2023-11-25, Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Od ponad 120 lat, pluszowy miś jest najpopularniejszą zabawka na świecie i jednocześnie jest bardzo ważną postacią w życiu każdego dziecka.

2023-11-24, Koncert jesienny, czyli "Powrót do przeszłości"

Jesień, listopad, zachmurzone niebo kojarzą się nauczycielom, rodzicom i uczniom z … obchodami kolejnej rocznicy nadana imienia Krzysztofa Żegockiego Szkole Podstawowej w Rostarzewie. Ponura aura jest jednak tylko tłem corocznych, kolorowych i pełnych energii spotkań z muzyką, tańcem i pięknem słowa.

2023-11-23, Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
W piątek, dnia 17 listopada 2023 obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w tym wyjątkowym matematycznym  wydarzeniu.  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz popisania się jej znajomością. W zabawie biorą udział uczniowie oraz dorośli.  Akcji zawsze towarzyszą ogromnie emocje, każdy  chce pomyślnie zdać egzamin i uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

2023-11-23, Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1a

24 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci dowiedziały się, jakie zasady panują w bibliotece, w jaki sposób wypożycza się książki. Kandydaci na czytelników opowiedzieli jak należy obchodzić się z książkami. Na koniec przeprowadzono krótką zabawę dotyczącą znajomości bajek, baśni i legend.

2023-11-21, Dzień Życzliwości

21. listopada w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości, w którym uczniowie wysyłali sobie  wzajemnie kartki Pocztą Życzliwości, kartki zostały porozdawane uczniom. Największą radość sprawiło wysyłanie kartek anonimowo.

2023-11-15, Klub Pożeraczy Książek

W bibliotece szkolnej rozpoczynamy nową akcję – Klub Pożeraczy Książek. W jej trakcie przeczytacie po pięć książek i zrealizujecie dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia. Po przeczytaniu każdej kolejnej książki (i czasem zrealizowaniu wyzwania) osiągasz kolejny poziom. Kategorie książek umieszczone na polach są powiązane ze zdobywanymi poziomami. Po oddaniu piątej książki zdobywasz poziom Pożeracza Książek i otrzymujesz dyplom i drobną nagrodę.

2023-11-15, Najnowsze technologie w naszej szkole

Z okazji 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej nasza szkoła otrzymała prezent od Pana Burmistrza Gerarda Tomiaka. Jest to zestaw 16 sztuk gogli i 8 kostek CLASSVR. Dzięki najnowszej technologii uczniowie kreatywnie i ekscytująco poznają takie obszary tematyczne jak biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, matematyka, muzyka, plastyka, technika, religia, nauka języków, umiejętność czytania i pisania.

1 « [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] » 126

2023-11-19, Jadłospis w okresie 20.11.2023-30.11.2023