Dodano: 2023-03-22, Wiosenne przebudzenie

Wiosną w przyrodzie widać duże ożywienie, takie samo ogarnęło w pierwszym dniu wiosny uczniów naszej szkoły.
Uczniowie uczestniczyli w Turnieju wiosennym ściśle połączonym z Ekoprogramem z charakterem "Ocalimy klimat". Z charakterem, bo kryzys ekologiczny jest skutkiem głębokiego kryzysu moralnego i jego zażegnanie wymaga od nas wszystkich gruntownego przewartościowania postaw i zachowań. Wymaga mocnego systemu wartości moralnych i prawego charakteru.
Zatrucie Odry, niespotykane upały i susze w naszym kraju pokazują, że katastrofa ekologiczna jest na wyciągnięcie ręki. Aby ratować środowisko musimy działać wspólnie, szybko i mądrze.

Podczas szkolnego turniejowego wiosennego spotkania uczniowie klasy 3b zaprezentowali "Ptasie radio" oraz wiersz "Ci Którzy Nie Wiedzą…" autorstwa Juliana Tuwima. Dziewczynki z chórku zaśpiewały utwór "We Are the Wordl". Odbył się Wiosenny pokaz mody, podczas którego przedstawiciele klas demonstrowali wiosenne przebranie w stylu Eko. Uczniowie mieli okazję do zaangażowania się i wykazania się umiejętością współpracy ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy. Częściowo poradzili sobie z bardzo trudnymi pytaniami dotyczącymi zmian klimatu i zachowań ludzi.

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z filmami video oraz próby rozwiązania quizu zatytułowanego" O co w tym chodzi? Zmiany klimatu a zachowania człowieka"

Iwona Pawlowska

Marii, Marzeny, Ryszarda