Program eTwinning

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W 2012 r. eTwinning zapoczątkował inicjatywę angażującą instytucje kształcenia nauczycieli z kilku krajów europejskich. Jej celem było przybliżenie informacji na temat eTwinning studentom kierunków nauczycielskich, już na początkowym etapie zdobywania przez nich wiedzy i umiejętności zawodowych. Od 2019 roku wszystkie Narodowe Biura Programu eTwinning oraz Partnerskie Biura Kontaktowe korzystają z pomocy instytucji kształcących nauczycieli, dzięki którym będą mogły wprowadzać eTwinning do kształcenia wstępnego nauczycieli w poszczególnych krajach. W Polsce w inicjatywę zaangażowały się Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Akademia im. J. Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dlaczego eTwinning?

Wydrukuj tekst...