Dodano: 2023-12-13, Programy profilaktyczne dla uczniów klas IV-VII

Okres dojrzewania ucznia to czas zmian w rozwoju fizycznym, emocjonalnym, psychicznym i   społecznym ucznia. To okres pojawiania się wielu pytań, przeżywania wielu frustracji i rozczarowań. To czas, w którym uczniowie potrzebują wsparcia w procesie radzenia sobie z własnymi emocjami. W trosce o dobrostan psychiczny dzieci podejmujemy szereg działań profilaktycznych służących właściwemu rozwojowi naszych uczniów. W czwartek, dnia 07.12.2023r. uczniowie klas VII  AB wzięli udział w rekomendowanym programie profilaktycznym „Debata”. Warsztaty, które prowadziła dla uczniów Pani  Greta Starecka- Kwaśny - trener umiejętności społecznych  miały na celu m.in.:

-  wzbogacenie wiedzy uczniów o szkodliwości substancji psychoaktywnych, w tym  zmniejszenie ryzyka inicjacji alkoholowej
- kształtowanie przekonań normatywnych i wzmocnienie asertywności uczniów
- promowanie  zdrowego trybu życia.

W środę, dnia 13.12.2023r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach dotyczących uzależnień behawioralnych, które poprowadziła dla tej uczniów Pani Agnieszka Kowalska- Pastuszek - tener umiejetnośći miękkich. Podczas tych zajęć nasi wychowankowie mieli możliwość poznania zagrożeń wynikających z uzależnień, mechanizmów uzależnień, weryfikowania dotychczasowej wiedzy i porządkowania jej w sposób zgodny z realiami.

Bazylego, Bernardyna, Krystyny