Dodano: 2024-02-04, Nie słowa a dźwięki …

W tle niezwykła odwaga Powstańców wielkopolskich i wydarzenia, upamiętniające 105.rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Na scenie natomiast – grupa młodych, zdolnych uczniów klasy IV a i IV b pod opieką wychowawczyń – Donaty Konopki i Katarzyny Marciniak.

Nocturne, Mona Rejino – to spokojna i nastrojowa kompozycja muzyczna -wykonana na pianinie przez Zofię Jędrzejak. Nie słowa – a dźwięki otwarły drzwi do uroczystości, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III , IV-VII oraz ich nauczyciele. Pieśni patriotyczne zaprezentował chór czwartoklasistów. Natomiast, czternaścioro z nich podjęło wyzwanie stworzenia niecodziennej recytacji wiersza „Cześć i Sława” B.Karpińskiego.

Dziękując za wspólne chwilę, powagę i postawę naszych słuchaczy, autorzy uroczystości zaprosili wszystkich do wysłuchania kompozycji Ed Sheerana „Perfect”w wykonaniu Mileny Konopki. Kolejne dźwięki, tym razem klarnetu – stały się pięknym zakończeniem popołudniowego spotkania.

K.Marciniak

Kornela, Lizy, Stanisława