Dodano: 2024-02-28, Bezpieczni w sieci
Jak nasze starsze pokolenie radzi sobie w cyfrowym świecie? Dla wielu z nas nawigacja w sieci to codzienność. Ale co z naszymi dziadkami, a nawet rodzicami? Czy dla nich Internet jest tak samo oczywisty? W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do świata online, bezpieczeństwo w sieci stało się kluczowym elementem naszej codzienności. Ale czy wszyscy są na to przygotowani?
Z myślą o tych, dla których Internet może być nowym i nieznanym terytorium, Fundacja Uniwersytet Dzieci w Klasie  zorganizowała ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych pod hasłem „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie”. Celem konkursu jest edukacja i podniesienie świadomości na temat zagrożeń, które mogą czyhać w sieci, a także pokazanie, jak można się przed nimi uchronić.

Nasi uczniowie często spotykają się z różnymi niebezpieczeństwami w sieci Internetu. W tym roku zanurzali się w tematykę oszustw internetowych. Czwartoklasiści pracowali nad sposobami przestrzegania swoich najbliższych przed tymi niebezpieczeństwami. Opracowali internetowe książki oraz zaprojektowali plakaty i ulotki, które zamieścili przy wejściach do budynku szkoły, w sklepach, w salonach fryzjerskim i kosmetycznym, w aptece, na tablicy ogłoszeniowej  w naszej miejscowości. Piątoklasiści przygotowali krótkie animowane historyjki. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do wzrostu czujności  i uważności wśród osób dorosłych.

Ebooki naszych uczniów:

1. Bartek  👉 Uważaj na oszustów
  2. Amelia 👉 Bezpieczni w sieci
  3. Lena i Zuzanna 👉 Uważaj na oszustów
  4. Julia i Kornelia 👉 Uważaj, niebezpieczeństwo!
  5. Maja i Zofia 👉 Uważaj na oszustów!

Projekt Bezpieczni w sieci autorstwa Iwona Pawłowska

Kornela, Lizy, Stanisława