Dodano: 2024-03-01, Międzynarodowe Badania Nauczania i Uczenia się TALIS 2024

Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt poinformować, że nasza szkoła została wylosowana do udziału w Międzynarodowym Badaniu Nauczania i Uczenia się - TALIS 2024 realizowanym w Polsce przez Instytut Badań Edukacyjnych (IBE).

TALIS to największy na świecie program badawczy poświęcony zawodowi nauczyciela, organizacji, sposobom i warunkom pracy kadry pedagogicznej oraz kierowniczej szkół. Celem badania jest opis uwarunkowań nauczania i uczenia się dający wgląd w realia w pracy w szkole tych grup zawodowych z ich perspektywy - na podstawie zebranych bezpośrednio od nich samych informacji, doświadczeń i opinii.

Wyniki badania stanowić mogą ważny wkład w debatę  na temat zawodu nauczyciela i sytuacji w oświacie, w tym także na tle innych krajów. Badanie ma na celu wspieranie krajowych i międzynarodowych strategii oświatowych na rzecz jakości edukacji.

Aldona Bobińska

Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Rostarzewie