Dodano: 2024-03-05, Obchody Dnia Języka Ojczystego

W tym roku zorganizowano dwa konkursy. Ich organizatorem był nauczyciel-bibliotekarz.

Klasy I-III brały udział w konkursie recytatorskim „Poeci dzieciom”. Uczestnicy zmagań przedstawiali wiersze autorstwa Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej i Juliana Tuwima. Ocenie podlegało: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja wiersza, kultura słowa i dykcja. W konkursie wystartowało 24 uczniów. Oto wyniki.

1 miejsce Antoni Bajan kl.3b

2 miejsce Michał Fórmaniak kl.3a

3 miejsce Martyna Kisielewicz kl.2b

WYRÓŻNIENIE

Oliwia Jąder kl. 3a

Oliwia Mikołajczyk kl. 2b

Hanna Wilk kl. 2a

Lena Szczepaniak kl. 3a

Klasy 4-7 brały udział w konkursie wiedzy o języku polski. Test napisało 14 osób, które reprezentowały swoje klasy. Należało m.in. wybrać poprawne sformułowania np. ten por/ta pora, naprawdę/na prawdę, wziąć/wziąć.  Wyniki klas 4-7.

1. Lena Horowska kl.4b
  2. Hubert Gil kl. 7a