Dodano: 2024-03-11, Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie

W czwartek 7 marca br. nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego konkursu „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie” zorganizowanego prez Fundację Uniwersytet Dzieci w Klasie. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 4b i klasy piątej.
Głównym zadaniem uczestników było zaplanowanie i zrealizowanie dowolnej inicjatywy, która zwracała uwagę rodziców i dziadków na niebezpieczeństwa w sieci. Młodzież najczęściej przestrzegała dorosłych przed: oszustwami finansowymi oraz kradzieżą danych osobowych.
Prace oceniali eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa z firmy BLIK oraz przedstawiciele Fundacji Uniwersytet Dzieci. Jury oceniało szczególnie: jakość merytoryczną, oryginalność pracy, samodzielność uczniów, atrakcyjność wykorzystanych narzędzi.

W konkursie wyłoniono trzech laureatów i sześciu wyróznionych. Wśród nich znaleźli się nasi zaangazowani i kreatywni uczniowie: Lena, Zuzanna, Maja, Zofia, Amelia, Bartosz, Julia, Kornelia, ALicja, Aleksander i Kamil. Przygotowali plakaty, ulotki, prezentację multimedialną, a także stworzyli e-booki i historyjki animowane. Jury doceniło innowacyjność, niestandardowe metody, a także wykorzystanie nowych technologii.

Wyróżnione prace naszych uczniów

Wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wysiłek i zorganizowali wspaniałą inicjatywę gratulujemy! Wszyscy przyczyniliście się do zwiększenia wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu – a to najważniejsze!

Koordynator pracy konkursowej Iwona Pawłowska

Grzegorza, Karoliny, Karola