Dodano: 2024-03-18, Rekolekcje wielkopostne 2024

Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Podczas rekolekcji można na chwilę zatrzymać się, wyciszyć i pomyśleć. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Może to również jedyna okazja aby przystąpić do sakramentu pokuty. Rekolekcje wielkopostne to również czas, który pozwala lepiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to również czas próby, czas łaski i lekcji kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy. W tym roku nasze rekolekcje szkolne w dniach 11 i 12 marca poprowadził Ojciec Ernest Świderski OMI, któremu bardzo dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i nauki rekolekcyjne. Natomiast w środę 13 marca cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy świętej. Dziękujemy wszystkim za udział, wiemy że był to dobrze wykorzystany i przeżyty czas.

Anna Wójcik

Sergiusza, Teofila, Zyty