Dodano: 2024-03-21, Happy St. Patrick’s Day!

Dnia 18 marca 2024r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie Świętemu Patrykowi.

Z tej okazji, na lekcjach języka angielskiego, uczniowie obejrzeli prezentację o Świętym Patryku, rozwiązywali zagadki, quizy językowe oraz grali w gry  związane z tym świętem. Ponadto, uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne, lapbooki oraz  kapelusze skrzata Leprechaun’a. Było zielono, i radośnie. Do zobaczenia za rok!

Anna Fórmaniak

Sergiusza, Teofila, Zyty