Dodano: 2024-04-08, Eliminacje powiatowe TWP

W piątek, dnia 05.04.2024r. uczniowie naszej szkoły Karol Szczepaniak i Kacper Umiński wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. Zgodnie z regulaminem, turniej składał się z dwóch etapów: pisemnego oraz ustnego, do którego zakwalifikowano po trzech uczniów w każdej grupie wiekowej.

W czasie, gdy najlepsi uczniowie brali udział w części ustnej konkursu, pozostali uczestnicy turnieju wzięli udział w pokazie sprzętu znajdującego się na wyposażeniu PSP w Grodzisku Wlkp. Naszym uczniom nie udało się  zakwalifikować do drugiego etapu konkursu. Udział Karola i Kacpra  w eliminacjach powiatowych TWP jest ogromnym wyróżnieniem dla obu chłopców, a pobyt w Komendzie Powiatowej PSP w Grodzisku Wlkp. doskonałą okazją do usystematyzowania wiedzy na temat sprzętu przeciwpożarowego.

Serdecznie dziękujemy jednostce OSP Rostarzewo za pomoc w przygotowaniu naszych uczniów do eliminacji powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

B.Dziwis

Hugona, Piotra, Roberty