Dodano: 2024-05-07, MUZYKA EUROPY - SZKOCJA I IRLANDIA

We wtorek, dnia 07.05.2024r. odbyły się w naszej szkole ostatnie w bieżącym roku szkolnym koncerty Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”  z Zielonej Góry. Tym razem artyści – Pani Alicja Stefańczyk (prowadzenie),  Pani Michał Mazur (flet, flażolet, dudy) i Pan Józef Zatwarnicki (puzon)  zapoznali naszych uczniów z muzyką szkocką oraz irlandzką. Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w koncercie pt. „Muzyka Europy – Szkocja i Irlandia”, podczas którego wysłuchali pięknej muzycznej opowieści o nieszczęśliwej miłości Tristana i Izoldy. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas koncertu pt. „Tam, gdzie panowie chodzą w spódniczkach” poznali kapryśną królewnę Kordelię, która miała problem z wyborem kandydata na męża. Ostatecznie zdecydowała, że jej mężem zostanie muzyk grający na dudach szkockich. Podczas koncertów uczniowie wysłuchali utworów muzyki dawnej,  poznali instrumenty dęte – ich budowę i sposób wydobywania dźwięków oraz dowiedzieli się jak wygląda tradycyjny męski strój szkocki - kilt.

Celestyny, Iwony, Piotra