Dodano: 2024-05-08, Z wizytą u strażaków

8 maja 2024 roku z okazji Dnia Strażaka Przedszkolaki miały okazję odwiedzić Ochotniczą Straż Pożarną w Rostarzewie.

W trakcie wizyty dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć się samochodom strażackim. Te potężne pojazdy są wyposażone w specjalistyczny sprzęt do gaszenia pożarów, ratowania ludzi oraz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda wnętrze wozu strażackiego oraz jakie narzędzia są używane podczas akcji ratunkowych.

Najbardziej ekscytującym momentem dla dzieci było trzymanie węża strażackiego. Strażacy pokazali, jak działa wąż strażacki, który jest używany do gaszenia pożarów. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił, trzymając wąż i kierując strumień wody. To była prawdziwa frajda!

Wizyta w straży pożarnej była nie tylko edukacyjna, ale także pełna emocji i radości. Dziękujemy Strażakom za miłe i pouczające spotkanie oraz życzymy im dalszej efektywnej służby!

J. Chwałkowska

Celestyny, Iwony, Piotra