Dodano: 2021-03-31, Przygody Mikołajka – relaks i dobra zabawa

Zaproponowane  książki znajdują się w naszej bibliotece szkolnej.
Zachęcam do wypożyczeń.
W celu wypożyczenia książki proszę tylko napisać wiadomość w librusie.
(odbiorca: Joanna Buczkowska).

Witam wszystkich czytelników!
Już niedługo przerwa świąteczna!
Może znajdziemy więcej czasu na czytanie?
Nie będzie lekcji on-line, zadań matematycznych, ćwiczeń ortograficznych.

Można miło i aktywnie spędzić ten czas …
ale ja bibliotekarz chciałabym polecić
Naszym czytelnikom z klas 1-3
książki o przygodach Mikołajka.
Poczytacie w nich
o zwykłych i niezwykłych przygodach Mikołajka,
zwykłego chłopaka w Waszym wieku,
który chyba nigdy się nie nudzi.

Książki

• są napisane lekkim językiem,
  • dialogi są ciekawe,
  • słownictwo proste.

Rozdziały są krótkie, ale kończąc jeden już z niecierpliwością czeka się na następny. Akcja jest wciągająca, więc warto sobie zarezerwować dłuższe popołudnie lub wieczór.

„Rodzinne przygody Mikołajka” – świetna książka do samodzielnego czytania, jak i wspólnego czytania z rodzicami. Zobaczmy, że niektóre sprawy wyglądają inaczej w oczach dorosłych, a w oczach dorosłych. A to rodzi wiele śmiesznych i zaskakujących zdarzeń.

„Szkolne przygody Mikołajka” – ciekawa książka o tym, że szkoła to miejsce pełne wyzwań. Ale Mikołajek się nie poddaje. On i jego koledzy mają głowy pełne pomysłów, zwariowanych pomysłów. Jakich? O tym musicie przeczytać w książce!

„Najnowsze przygody Mikołajka” – to książka, która stawia wiele ważnych pytań. Na przykład dlaczego dziewczyny są strasznie dziwne, czy tata jest agentem specjalnym, bo wszystko na to wskazuje, czy rodzice też czasem zachowują się jak dzieci? Tego dowiecie się podczas czytania tej książki.

„Nieznane przygody Mikołajka” – to opowiadania o kolejnych przygodach naszego bohatera. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje. Mikołajek nigdy długo nie usiedzi w jednym miejscu! Tym razem niezwykłe zdarzenia i niezwykłe miejsca: cyrk, teatr, a może nowy sklep. Tu wszystko może się zdarzyć.

„Przepisy Mikołajka” – rodzinne gotowanie jest coraz modniejsze, a gotowanie z Mikołajkiem, to gwarancja pysznej zabawy. Książka dozwolona dla kucharzy w wieku od lat 8. Znajdziecie tam przepisy, dobre rady i fragmenty opowiadań tylko o jedzeniu.

„Przygody Mikołajka” to książki, które warto przeczytać.

Relaks z książką i dobra zabawa gwarantowane – zarówno dla młodszych czytelników jak i ich rodziców.
Dla mnie czytanie tych opowiadań był naprawdę
fajnie spędzonym czasem z dziećmi.
Tu nie ma miejsca na nudę.

Zachęcam do wspólnego czytania.

Bibliotekarz.

Grzegorza, Karoliny, Karola