Dodano: 2021-05-22, Światowy Dzień Pszczół

W czwartek 2o maja na całym świecie obchodziliśmy ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół. Nie trzeba lubić miodu i leczyć się propolisem, aby los pszczół nie był dla nas ważny. Uczniowie klasy 1 b od początku drugiego semestru w ramach międzynarodowego projektu eTwinning pokazują, czym zaciekawić mogą zwyczaje pszczelej rodziny.

Jakie są twoje ulubione owoce, bez których warzyw nie mógłbyś/mogłabyś żyć? Czym różni się trzmiel od pszczoły miodnej? Co to są pszczolinki i murarki? Jak przebiega proces zapylania? Jakie są przyczyny ginięcia pszczół? Jak pomóc zapylaczom?

W ramch obchodów Wordl Bee Day przygotowali wystawę  o pszczołąch oraz podejmowanych przez siebie działaniach i spotkali się w online meeting z partnerskimi klasami.

Z działaniami podejmowaneymi w projekcie Bee happy można zapoznac się na blogu klasy 1b Bee happy: https://uczniakizrostarzewa.blogspot.com/p/bee-happy.html

Iwona Pawłowska

Celestyny, Iwony, Piotra