Sukcesy uczniów

Jakub laureatem kolejnego konkursu matematycznego

Jakub Moszyński – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Zespole Przedszkolno – Szkolno – Gimnazjalnym w Rostarzewie dostarcza nam wiele emocji oraz radości z osiąganych sukcesów matematycznych.  Do tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych może od kilku dni dołożyć kolejne trofeum. W sobotę, dnia 23.04.2016 r. odbyła się w Swarzędzu uroczystość podsumowania wyników konkursów z języka polskiego oraz matematyki dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów  - „Złota Żabka” oraz „Złota Żaba”. Na to sobotnie spotkanie zaproszono 80 uczniów, którzy osiągnęli najwyższy wynik w etapie rejonowym konkursu polonistycznego oraz matematycznego, które odbyły się 19 marca 2016 r. w Swarzędzu.

W ich gronie znalazł się także uczeń naszej szkoły - Jakub Moszyński, który uplasował się w grupie 5 najlepszych matematyków wśród uczniów szkół podstawowych  i otrzymał tytuł laureata  konkursu „Złota Żabka”.

Oba konkursy od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Biorą w nich udział uczniowie zdolni, ambitni, wyróżniający się myśleniem niestereotypowym, poszukujący nowych, oryginalnych rozwiązań. W bieżącym roku szkolnym łącznie w czterech konkursach wzięło udział prawie dwanaście tysięcy uczniów  nie tylko z Wielkopolski, ale również z innych województw. W tej grupie 6448 osób to uczniowie szkół podstawowych. Organizatorem konkursów jest Fundacja Edukacji Społecznej „EKOS. Patronat honorowy nad konkursem objął  patronatem objął  Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak

Obecność władz wojewódzkich, lokalnych oraz przedstawicieli wyższych uczelni i organizacji  dodała spotkaniu dodatkowego prestiżu. Podczas uroczystej gali zadbano o wrażenia gości, które zapewniła wszystkim podniosła atmosfera oraz koncert muzyki celtyckiej.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi kolejnego sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach matematycznych.

Beata Dziwis

Jakub w grupie najlepszych matematyków w Wielkopolsce

W środę, dnia 30 marca 2016 r. odbyła się w Poznaniu uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych województwa wielkopolskiego organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu: Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. W gronie zaproszonych na tę uroczystość znalazł Jakub Moszyński - uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w ZPSG w Rostarzewie, laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego wraz z opiekunem – nauczycielem matematyki Beatą Dziwis.

Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in.: Wielkopolska Kurator Oświaty – Pani Elżbieta Leszczyńska oraz Pani Dorota Kinal - Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Podczas uroczystości dokonano podsumowania konkursów, w których w bieżącym roku szkolnym wzięło udział 42195 uczniów z 944 szkół naszego województwa. Zauważono, że  prawie 28% tych uczniów (11807 uczniów)  to uczestnicy etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, w tym 870 z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursu, natomiast w etapie wojewódzkim brało udział 151 osób. Podczas uroczystości Pani Kurator Elżbieta Leszczyńska wręczyła 124  zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata jednego z konkursów organizowanych przez KO w Poznaniu, w tym 53 dyplomy otrzymali młodzi matematycy - laureaci Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Podsumowując konkurs Wielkopolska Kurator Oświaty – Pani  Elżbieta Leszczyńska dziękowała zebranym za inspirowanie dzieci do rozwoju oraz gratulowała osiągniętego sukcesu.  Spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję konkursów organizowanych przez KO w Poznaniu uświetnili swoim występem uczniowie jednej ze szkół muzycznych Poznania – członkowie Zespołu Perkusyjnego „Gladiatorzy”.

Dla Jakuba Moszyńskiego tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego to jedno z najważniejszych osiągnięć w bieżącym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy osiągniętego tytułu oraz życzymy wielu sukcesów w pozostałych konkursach matematycznych.

Beata Dziwis

Wydrukuj tekst...