2023-12-12, Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 17 grudnia 1985 roku. To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie

2023-12-11, Przedszkolaki poznają zawód ratownika medycznego

Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w pokazie medycznym zorganizowanym przez panią Ewelinę Ziomek z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Przedszkolaki miały okazję poczuć się jak mali ratownicy, zajrzeć do wnętrza bajkowej karetki oraz zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

2023-12-07, Nagrody za Talenciaki
Szanowni Rodzice, Uczniowie
Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie podczas zbierania Talenciaków w ramach akcji Szkoły Pełne Talentów.
Otrzymaliśmy zasłużone nagrody - PAKIETY GIER LOGOCZNYCH dla przedszkola, klas 1-3 i świetlicy szkolnej.

2023-12-06, SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE W SZKOLE

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

W środę, dnia 6 grudnia 2023r., w godzinach popołudniowych najmłodsi mieszkańcy naszej miejscowości spotkali się w szkole ze Świętym Mikołajem.

2023-12-06, Mikołajki w przedszkolu

Wizyta Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na gościa z siwą brodą, spoglądały na drzwi, nasłuchiwały dzwoniącego dzwoneczka.

2023-12-06, Książka najlepszym prezentem pod choinkę

Książki świąteczne w naszej bibliotece

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czy wiecie, że odblokowujemy telefony średnio co 10 minut? Żyjemy w świcie wirtualnych bodźców, które przerywają koncentrację. Badania wykazały, że telefon  leżący w pomieszczeniu, w którym się uczysz lub  czytasz, odciąga znaczną część uwagi nawet wtedy, gdy z niego nie korzystasz. Dlatego warto wyrobić w sobie nawyk odcinania się od rozpraszaczy. Gdy chcesz się na czymś skupić, wyłącz go do innego pomieszczenia. Chwila na wyciszenie jest na wagę złota.

2023-12-06, Mój miś z recyklingu

W związku z obchodzonym 25 listopada Dniem Pluszowego Misia odbył się konkursu, którego głównym bohaterem był oczywiście miś. Zadaniem konkursowym było wykonanie misia z materiałów z recyklingu. Uczestnicy zabawy wykorzystali rolki po papierze toaletowym, wytłaczanki od jajek, pudełka, puszki, ścinki materiałów i papierów, włóczkę, druty, folie, korki. Komisja konkursowa oceniała kreatywność, pomysłowość i estetykę wykonania pracy.

2023-12-05, Zapachniało piernikami... Zapachniało już świętami!

Uczniowie klas Ia oraz IIIa i IIIb rozpoczęli przygotowania do świąt na warsztatach pieczenia pierników w WTZ Serce w Rakoniewicach.

2023-12-03, Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada

W miniony czwartek 30 listopada, uczniowie klasy IIIa przekonali się, że Andrzejki mogą być wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

2023-11-28, Kolejny sukces naszej uczennicy klasy VI - HELENKI HOROWSKIEJ!

Helenka wzięła udział w konkursie plastycznym "Z rodziną najlepiej", którego organizatorem był Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński. Zdobyła 3. miejsce w kategorii klas 4-8.

1 « [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] » 126

2023-12-10, Jadłospis w okresie 11.12.2023-15.12.2023