2024-03-14, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny BabyPoint Cztery Pory Roku

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjny BabyPoint "Cztery Pory Roku". Projekt ma na celu przedstawienie oraz wprowadzenie elementów pedagogiki Marii Montessori. Projekt trwa 10 miesięcy i obejmuje 4 tematy do przedstawienia (wiosna, lato, jesień, zima). Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczno- techniczne.

2024-03-11, Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie

W czwartek 7 marca br. nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego konkursu „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie” zorganizowanego prez Fundację Uniwersytet Dzieci w Klasie. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 4b i klasy piątej.
Głównym zadaniem uczestników było zaplanowanie i zrealizowanie dowolnej inicjatywy, która zwracała uwagę rodziców i dziadków na niebezpieczeństwa w sieci. Młodzież najczęściej przestrzegała dorosłych przed: oszustwami finansowymi oraz kradzieżą danych osobowych. Prace oceniali eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa z firmy BLIK oraz przedstawiciele Fundacji Uniwersytet Dzieci. Jury oceniało szczególnie: jakość merytoryczną, oryginalność pracy, samodzielność uczniów, atrakcyjność wykorzystanych narzędzi.

2024-03-11, Wyniki rekrutacji do przedszkola

DYREKTOR ZESPOŁU PRZEDSZKOLNO – SZKOLNEGO W ROSTARZEWIE INFORMUJE, ŻE NA DRZWIACH WEJŚCIOWYCH DO PRZEDSZKOLA JEST ZAMIESZCZONA LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH BĄDŹ NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2024/2025.

2024-03-07, Gratulacje dla uczestników Etapu Gminnego TWP - Karola i Kacpra

W czwartek, dnia 07.03.2024r. w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Łąkiem odbył się XIX Finał Eliminacji  Gminnych Turnieju  Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego turnieju:

2024-03-06, Koncert muzyczny - spotkanie z harfą i tubą

W środę, dnia 06.03.2024r. odbyły się w naszej szkole kolejne koncerty Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” z Zielonej Góry. Najmłodsi – dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w koncertach pt. „Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała”, natomiast uczniowie klas IV-VII w  koncercie pt. „Z zakamarków orkiestry symfonicznej – harfa i tuba”.

2024-03-05, Obchody Dnia Języka Ojczystego

W tym roku zorganizowano dwa konkursy. Ich organizatorem był nauczyciel-bibliotekarz.

Klasy I-III brały udział w konkursie recytatorskim „Poeci dzieciom”. Uczestnicy zmagań przedstawiali wiersze autorstwa Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej i Juliana Tuwima. Ocenie podlegało: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja wiersza, kultura słowa i dykcja. W konkursie wystartowało 24 uczniów. Oto wyniki.

2024-03-04, Umiemy pływać 2024

Uczniowie klas trzecich biorą udział w projekcie UMIEMY PŁYWAĆ 2024. Projekt realizuje Gmina Rakoniewice. Zajęcia na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie odbywają się w soboty w godzinach popołudniowych od marca do maja, 20 godzin lekcyjnych. Gmina zapewnia bezpłatny transport, opiekę nauczyciela oraz instruktora pływania. Rodzice opłacają bilety wstępu. Opiekunkami uczniów są Panie Grażyna Rzepczyńska i Agnieszka Przybyła.

2024-03-01, Międzynarodowe Badania Nauczania i Uczenia się TALIS 2024

Mam zaszczyt poinformować, że nasza szkoła została wylosowana do udziału w Międzynarodowym Badaniu Nauczania i Uczenia się - TALIS 2024 realizowanym w Polsce przez Instytut Badań Edukacyjnych (IBE).

2024-02-28, Bezpieczni w sieci

Jak nasze starsze pokolenie radzi sobie w cyfrowym świecie? Dla wielu z nas nawigacja w sieci to codzienność. Ale co z naszymi dziadkami, a nawet rodzicami?

Z myślą o tych, dla których Internet może być nowym i nieznanym terytorium, Fundacja Uniwersytet Dzieci w Klasie  zorganizowała ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych pod hasłem „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie”. Celem konkursu jest edukacja i podniesienie świadomości na temat zagrożeń, które mogą czyhać w sieci, a także pokazanie, jak można się przed nimi uchronić.

2024-02-28, Konkurs „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

Zapraszamy dzieci z oddziałów 6-latków oraz uczniów klas I-VII do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, który jest organizowany przez KRUS.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] » 125

2024-03-15, Jadłospis w okresie 18.03.2024-29.03.2024